Czy warto wdrożyć w firmie system Ready_™? fot. unsplash.com
CIEKAWY SOFT DLA FIRM

A czy Twój biznes jest Ready_ na nową rzeczywistość?

Pan Matusiak 2021-04-15 15:04:51
Miniony rok pokazał zarówno mnie, moim klientom i dziesiątkom tysięcy firm w całym kraju, że to koniec żartów i czas przestawić się na cyfrową rzeczywistość. Bagatelizowanie tego może doprowadzić do poważnych kłopotów! 

Praca zdalna to mały problem...

Każdy, kto prowadzi biznes i ma co najmniej kilku pracowników, dobrze wie, że rok 2020 był szalenie trudny. Z jednej strony zatory płatnicze, z drugiej zmniejszona liczba zamówień, a do tego wszystkiego cyfrowy paraliż. Okazało się nagle, że nasze firmy - choć aktywne w internecie - nie do końca potrafiły się zmierzyć z tematem pracy zdalnej. Wysłanie pracownika do domu to bowiem najprostrza rzecz w tym procesie. Ale co dalej? Dalej jest sprzęt i łącze internetowe. U mnie sprawa była o tyle łatwa, że w agencji na co dzień pracujemy na komputerach iMac (cienki monitor, który ma w sobie wbudowany dysk twardy i te wszystkie karty, procesory - tzw. all-in-one), w związku z powyższym - każdy pracownik spakował w karton "swój sprzęt" i sru do domu. Problematyczne okazały się dopiero wspomniane łącza internetowe i... soft! Przepływ informacji i obieg dokumentów, to rzeczy kluczowe, ale mało kto do tej pory radził sobie z tym dobrze. Ja również. 

Jaki wybrać soft do obiegu dokumentów i pracy zdalnej? 

Stając przed wyborem właściwego systemu, brałem pod uwagę wiele czynników. Ale jak się łatwo domyślić - skoro decyduję się, aby cała organizacja pracowała na iMac'ach (nie włączając w to pracowników odpowiedzialnych za montaż wideo, bo tam już potrzebne są PC), to znaczy, iż będę szukał rozwiązań all-in-one. Weryfikowałem kilka opcji i... rozłożyłem ręce. W zeszłym tygodniu dostałem jednak możliwość przetestowania systemu Ready_™. Podjąłem się zadania i dziś dzielę się z Wami tym, co zobaczyłem, co przetestowałem. Po wejściu na stronę ready-os.com przeczytacie, że "Ready_™ to kompleksowe środowisko pracy, komunikacji i zarządzania". Brzmi pięknie, ale oznacza, że platforma ta (nie mylić z obywatelską), to nic innego jak tzw. rozwiązanie SaaS, czyli rozwiązanie w chmurze i możemy się do niej logować gdziekolwiek jesteśmy. Co ważne, pracownicy logując się do systemu stają się widoczni w strukturze organizacyjnej firmy, automatycznie potwierdzając swoją obecność. Co ciekawe, mogą rejestrować czas pracy na bieżąco lub na podstawie wcześniej zaplanowanych w kalendarzu zadań. Z kolei managerowie zlecając zadania, otrzymują komunikaty o ich załatwieniu, a także o dodanych komentarzach do zadań. W Ready_™ wbudowany jest czat, więc nie potrzebne nam są dodatkowo messengery i inne tego typu ustrojstwa. Czat służy siłą rzeczy do rozmawiania, ale można za jego pośrednictwem przesyłać wiadomości oraz linki do plików i dokumentów, zaś najważniejsze tematy mogą być zapisane od razu w formie spraw. Sprawa to nic innego, jak zbiór dokumentów, plików i zdarzeń, które można współdzielić. Każda sprawa to jeden temat, za który odpowiedzialna jest jedna osoba. Brzmi ciekawie? To dodam jeszcze tylko, że każdy ma na swoim pulpicie takie opcje, jak Zdarzenia (np. czas pracy, kalendarz), Budżety (np. faktury zakupu, projekty), Delegacje (np. wnioski zakupowe, zapotrzebowanie), czy Dokumenty (w tym Intranet).  

No dobra, ale ile to kosztuje? 

I tu wszystkich zaskoczę, bo nie jest to wcale takie drogie rozwiązanie. Wszystko zależy od ilości pracowników, bo płaci się właśnie za użytkownika. W zakładce Cennik możemy znaleźć trzy plany: Groupware, który zawiera narzędzia pracy grupowej (pocztę, kalendarz i czat), Business, czyli baza produktów i pozycje na dokumentach handlowych oraz Custom, czyli projektowanie własnych procedur workflow. Po wyborze opcji systemowych można dobrać niezbędne aplikacje (wspominałem o nich wyżej). Tak więc, jeśli szukacie narzędzia usprawniającego działanie firmy, to polecam Ready_™, bo to w zasadzie gotowe rozwiązania do cyfryzacji tych najważniejszych procesów, a tym samym przyjazne środowisko do gromadzenia i przepływu informacji. Można się czepiać designu, ale to w zasadzie rzecz wtórna i - z tego co wiem - firma pracuje nad tym. Wypada mi tylko zakończyć stwierdzeniem, że w stopce Ready_™ widnieje napis: Proudly made in Poland. A dokładnie... z Katowic! Tak więc... wspierajmy nasze rodzime rozwiązania! 

 

 


Tagi:
# jan belcl#100cznia#adam bielecki#adam ringer#alice in chains#alicja jabłonowska#allegro#andrzej szajewski#antoine griezmann#arnold schwarzenegger#art#bartosz pilitowski#bartosz stawiarz#binge race#binge watching#biznes#bnp paribas#bytów#casey neistat#chanel#chris cornell#cillian murphy#clubhouse#costa coffee#court watch#crowdfunding#customer experience#customer journey map#daniel goleman#danijel subašić#dave phinney#david hogg#demokracja#dzieci#ec1#eddie vedder#edukacja#emma gonzales#facebook#fake influencer#filip#finn skarderud#firma#fitness#forks over knives#fran lebowitz#franciszek georgiew#freshmail#gabriel macht#gadające dredy#garbage designer#garnizon#gdańsk#green caffe nero#grzegorz mogilewski#grzybowo#gucci#hare kryszna#hellen downie#hotel saltic#house of cards#huel#hugo lloris#instagram#ivan perišić#ivan rakitić#jakub cyran#james wilks#Jamie oliver#janina bąk#janusz gołąb#jarosław kaczyński#jarosław kaczyński#jazz#julian hearn#kalifornia#kamil baj#kaszuby#kawa#kazimierz#kevin spacey#kołobrzeg#koronawirus#kraków#krzysiek zalewski#krzysztof gonciarz#krzysztof pakulec#krzysztof wielicki#książe harry#kuba łukaszewski#kupa#kylian mbappé#łódź#linkedin#luka modrić#lumix s5#maciej lewiński#maciej orłoś#mads mikkelsen#mapa podróży klienta#marcel woźniak#march for our lives#mariusz łodyga#marketing#martin scorsese#mateusz grzesiak#mediamarket24#meghan markle#michał toczyłowski#minionki#mirosław pietruszka#mokotów#morten lund#nadir dendoune#nanga parbat#negocjacje#netflix#nirvana#nova dolna#ola bogusławska#ola więcka#opener festival#orin swift#other art#parkland#patricia gucci#patrick adams#patronite#patrycja załuska#patryk wojciechowski#paul pogba#paweł sala#paweł sito#paweł tkaczyk#peaky blinders#pearl jam#personal digital curator#pharrell williams#phi concept#piotr kamecki#piotr smogór#pis#podenco#polandrock festival#porn hub#postanowienia#powstanie warszawskie#pszczelarium#quentin tarantino#radiospacja#radzka#rahim blak#ready_#ricky gervais#rodo#rodzina#rysy#saas#saltic bike academy#see bloggers#simplicity designer#social media#social tigers#socjomania#soundgarden#soundrive fest#starbucks#start up#stefan tompson#steven knight#strajk kobiet#strajk przedsiębiorców#stuart diamond#swps#sylwester wardęga#synagoga izaaka#sztuka#tata#tatry#teatr palladium#ted kaczynski#ted sarandos#the game changers#tomek mackiewicz#tomek palak#trójmiasto#triangulacja#twitter#tyrmand#unskilledworker#w garniturach#warszawa#whois#wilk z wall street#wine taste#wino#wojtek mazolewski#work life balance#wspinaczka#x summit#youtube#yuval noah harari #zakopane#zakupy internetowe#zapiecek#zarządzanie#zawody przyszłości#zbigniew martyka#zdrowie#zuza skalska