Zajmujesz się marketingiem? Weź udział w moich warsztatach! Szczegóły
fot. thebusinessdesk.com

Biznes Jamie Oliver bankrutuje? Wiadomość totalnie szokuje, ale wierzę, że KPMG pomoże!

Pan Matusiak 2019-05-22 10:46:27
Mam jakieś déjà vu! Pamiętam to jak dziś, jak mój ulubieniec Morten Lund (to m.in. dzięki niemu poznaliśmy Skype) ogłosił bankructwo. W 2009 lub 2010 roku. Dla wielu był to szok. Dla mnie również. Wczoraj kolejny raz miałem podobnego mindfuck'a, bo świat obiegła informacja, że Jamie Oliver postawił swoje imperium restauracyjne w stan upadłości!

Nie tak dawno, bo kilkanaście dni temu chwaliłem się Wam na Instagramie zakupem nowej patelni sygnowanej nazwiskiem Jamiego (jest zajebista!) i wzdychałem do Zuzy, że gość ma klawe życie. Gotuje, robi fajne filmiki na IGTV i... biznesy mu się same kręcą... No i proszę. Dupa. Choć gdzieś tam z tyłu głowy mam zakodowane - co zresztą regularnie słyszę od przedsiębiorców, z którymi mam przyjemność pracować - że biznes gastronomiczny, to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Przypadek Olivera niemniej jednak mnie szokuje. Jamie stworzył bowiem prawdziwe - jak określają to brytyjskie media - imperium gastronomiczne. 23 lokale Jamie’s Italian oraz restauracje Fifteen i Barbecoa generowały ponad 100 milionów funtów, co przy aktualnym kursie funta na poziomie ok. 5 zł daje prawie lub ponad pół miliarda złotych przychodu! To nie jest mało! Owszem, sygnały o tym, że coś jednak nie gra docierały już w zeszłym roku. Jamie zamknął wówczas 12 restauracji i zwolnił ok. 600 osób. Pomimo tego smutnego faktu, restrukturyzacja nie pomogła, bo w 2018 roku przychody spadły o blisko 11 proc. do 101 mln funtów. Jeśli firma audytorska KPMG, która po postawieniu biznesu w stan upadłości przejęła zarządzanie majątkiem restauracji, nie pomoże - pracę straci ponad 1000 osób! Ktoś, kto nie prowadzi biznesu raczej nie zrozumie tego, co aktualnie dzieje się w głowie Jamiego. I nie sądzę, aby spływało to po nim jak woda po kaczce. Wczoraj zresztą na swoim Instagramie poinformował, że jest głęboko zasmucony tym faktem i chciałby podziękować wszystkim pracownikom i dostawcom, którzy od ponad dekady wkładają w jego biznes serce i duszę. "Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne jest to dla wszystkich, których to dotyczy" - napisał Oliver. Cóż, wypada mi życzyć powodzenia przy kolejnej, ale już poważnej restrukturyzacji. Nie mogę zagwarantować, że będę pojawiał się regularnie w Jamie’s Italian, ale... kupię w tym roku jeszcze jedną patelnię i może jakąś książkę (tak, poważnie, kupuję jego książki rodzinie i znajomym na Święta)! A wracając do mojego ulubionego (po dziś dzień) Mortena - polecam świetny i ponadczasowy wywiad "20 pytań do ... Mortena Lunda", jakiego udzielił w 2010 roku dziennikarzowi polskiej edycji magazynu Forbes. 


Tagi:
#100cznia#adam bielecki#adam ringer#alice in chains#alicja jabłonowska#allegro#antoine griezmann#bartosz stawiarz#binge race#binge watching#biznes#bytów#casey neistat#chanel#chris cornell#cillian murphy#costa coffee#crowdfunding#customer experience#customer journey map#daniel goleman#danijel subašić#david hogg#dzieci#ec1#eddie vedder#edukacja#emma gonzales#facebook#fake influencer#firma#freshmail#gabriel macht#garbage designer#gdańsk#green caffe nero#grzegorz mogilewski#gucci#hare kryszna#hellen downie#house of cards#hugo lloris#ivan perišić#ivan rakitić#jakub cyran#Jamie oliver#janina bąk#janusz gołąb#jarosław kaczyński#jazz#kaszuby#kawa#kazimierz#kevin spacey#kraków#krzysiek zalewski#krzysztof gonciarz#książe harry#kuba łukaszewski#kupa#kylian mbappé#łódź#luka modrić#maciej lewiński#maciej orłoś#mapa podróży klienta#march for our lives#marketing#mateusz grzesiak#mediamarket24#meghan markle#minionki#morten lund#nadir dendoune#nanga parbat#negocjacje#netflix#nirvana#ola bogusławska#opener festival#parkland#patricia gucci#patrick adams#patronite#patryk wojciechowski#paul pogba#paweł sala#peaky blinders#pearl jam#personal digital curator#pharrell williams#phi concept#pis#polandrock festival#porn hub#postanowienia#radzka#rahim blak#ricky gervais#rodo#rodzina#rysy#see bloggers#simplicity designer#social media#socjomania#soundgarden#soundrive fest#starbucks#start up#stefan tompson#steven knight#stuart diamond#swps#sylwester wardęga#synagoga izaaka#tata#tatry#teatr palladium#ted kaczynski#ted sarandos#tomek mackiewicz#tomek palak#trójmiasto#triangulacja#unskilledworker#w garniturach#whois#wine taste#wojtek mazolewski#work life balance#wspinaczka#zakupy internetowe#zawody przyszłości#zdrowie#zuza skalska