ZOBACZ PANA MATUSIAKA NA YOUTUBE! SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ!
Jan Belcl na pierwszym planie... na planie filmufot. Marina Rygalina
NOWOŚCI NA NETFLIXIE

Jan Belcl, czyli taki trochę polski Quentin Tarantino

Pan Matusiak 2021-01-04 16:19:15
No dobra, wszyscy o tym mówili, więc obejrzałem. Czy jestem mocno zawiedziony? Otóż... nie! A gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi, to wyjaśniam - o film "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" w reżyserii Jana Belcla. 

Nie ma watpliwości, że Belcl mocno zainspirował się Quentinem Tarantino, jak również nie ma wątpliwości, że nie dorównał mistrzowi. Ale spokojnie - Tarantino to stary wyjadacz, a Belcl to póki co reżyser bez biografii na Filmwebie... Niemniej jednak Vega powinien wpaść do niego na małe warsztaty z efektów specjalnych, montażu i ogólnie reżyserii, wówczas mniej ludzi wychodziłoby z kina po 15 minutach. A mówię o tym, bo Belcl - czym się chwali w napisach końcowych - sam napisał scenariusz, wyreżyserował i do tego wszystkiego zmontował film "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"! W mojej ocenie to narodziny czegoś nowego (ba!, może narodziny jakiejś nowej gwiazdy?) w polskiej kinematografii. Rzecz jasna krytykiem filmowym nie jestem i nic nie wskazuje na to, abym był i z tego żył, to po prostu moja skromna opinia. Poczytałem jednak sporo komentarzy w sieci na temat tego debiutu Belcla i okazuje się, że... moją opinię podziela wielu internautów.  

Polska nie gotowa na rozwój, kina gatunkowe, mamy standardowy "Klan" i wystarcza większości, ale po "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i Twoim filmie, może coś ruszy do przodu! Film 10/10, nie zrażaj się Pan, błagam, bo może w końcu ktoś dokona jakiejś rewolucji kinematograficznej w tym smutnym narodzie! 

 

Myślałem że będzie kolejna nuda, a tu zaskoczenie! Pozytywne. Zankomicie panie Janku! Wreszcie jakieś światełko w polskiej kinematografii. Gratuluję dobrych inspiracji. Z pewnością obejrzę jeszcze raz!

 

Widziałem najnowszy film i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie był on wybitny, ale bardzo świeży jak na polskie standardy, różniący się od typowych polskich "komedii" z Karolakiem (tak, wiem że Karolak grał też w tym filmie :) ). Mam nadzieję że powstanie więcej filmów w stylu takim właśnie bardziej amerykańskim spod ręki tego bardzo dobrze zapowiadającego się reżysera.

Zatem panie Janku... do roboty i czekamy wszyscy (ci którzy dają dziś dobre noty) na kolejny film! A panu Patrykowi serdecznie już dziękujemy. Aha, i byłbym zapomniał - jeśli ktoś napisze, że dziwne, że Pan Matusiak zachwala słaby film, to z góry informuję - nie znam Belcla osobiście, nikt mi za ten wpis nie zapłacił, a ponieważ lubię czarny humor, to będę trzymał kciuki za kolejny film pana Janka. 

PS Cholera, czy Belcl nie jest czasami bratem bliźniakiem Edwarda Snowdena? Ktoś coś z Was wie? :P


Tagi:
# jan belcl#100cznia#adam bielecki#adam ringer#alice in chains#alicja jabłonowska#allegro#andrzej szajewski#antoine griezmann#arnold schwarzenegger#art#bartosz pilitowski#bartosz stawiarz#binge race#binge watching#biznes#bnp paribas#bytów#casey neistat#chanel#chris cornell#cillian murphy#clubhouse#costa coffee#court watch#crowdfunding#customer experience#customer journey map#daniel goleman#danijel subašić#dave phinney#david hogg#demokracja#dzieci#ec1#eddie vedder#edukacja#emma gonzales#facebook#fake influencer#finn skarderud#firma#fitness#forks over knives#fran lebowitz#franciszek georgiew#freshmail#gabriel macht#gadające dredy#garbage designer#garnizon#gdańsk#green caffe nero#grzegorz mogilewski#grzybowo#gucci#hare kryszna#hellen downie#hotel saltic#house of cards#huel#hugo lloris#instagram#ivan perišić#ivan rakitić#jakub cyran#james wilks#Jamie oliver#janina bąk#janusz gołąb#jarosław kaczyński#jarosław kaczyński#jazz#julian hearn#kalifornia#kamil baj#kaszuby#kawa#kazimierz#kevin spacey#kołobrzeg#koronawirus#kraków#krzysiek zalewski#krzysztof gonciarz#krzysztof pakulec#krzysztof wielicki#książe harry#kuba łukaszewski#kupa#kylian mbappé#łódź#linkedin#luka modrić#lumix s5#maciej lewiński#maciej orłoś#mads mikkelsen#mapa podróży klienta#marcel woźniak#march for our lives#mariusz łodyga#marketing#martin scorsese#mateusz grzesiak#mediamarket24#meghan markle#michał toczyłowski#minionki#mirosław pietruszka#mokotów#morten lund#nadir dendoune#nanga parbat#negocjacje#netflix#nirvana#nova dolna#ola bogusławska#ola więcka#opener festival#orin swift#other art#parkland#patricia gucci#patrick adams#patronite#patrycja załuska#patryk wojciechowski#paul pogba#paweł sala#paweł sito#paweł tkaczyk#peaky blinders#pearl jam#personal digital curator#pharrell williams#phi concept#piotr kamecki#piotr smogór#pis#podenco#polandrock festival#porn hub#postanowienia#powstanie warszawskie#pszczelarium#quentin tarantino#radiospacja#radzka#rahim blak#ready_#ricky gervais#rodo#rodzina#rysy#saas#saltic bike academy#see bloggers#simplicity designer#social media#social tigers#socjomania#soundgarden#soundrive fest#starbucks#start up#stefan tompson#steven knight#strajk kobiet#strajk przedsiębiorców#stuart diamond#swps#sylwester wardęga#synagoga izaaka#sztuka#tata#tatry#teatr palladium#ted kaczynski#ted sarandos#the game changers#tomek mackiewicz#tomek palak#trójmiasto#triangulacja#twitter#unskilledworker#w garniturach#warszawa#whois#wilk z wall street#wine taste#wino#wojtek mazolewski#work life balance#wspinaczka#youtube#yuval noah harari #zakopane#zakupy internetowe#zapiecek#zarządzanie#zawody przyszłości#zbigniew martyka#zdrowie#zuza skalska