PAN MATUSIAK JUŻ TERAZ TAKŻE NA YOUTUBE! SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ!
Czaszkoski, jak mówią niektórzy... fot. Shutterstock.com
WYBORY PREZYDENCKIE 2020

Tak, głosuję na Rafała Trzaskowskiego!

Pan Matusiak 2020-07-06 09:13:53
Siedząc nad tym wpisem od razu sobie wyobrażałem, jak 10 minut po publikacji przychodzą do mnie wiadomości typu "Ty debilu", "Ty bydlaku", "Jesteś głupi", "Zmanipulował cię TVN", "Wspierasz tego oszusta finansowanego przez Żydów"... Itp. itd. I to moje wyobrażenie nie bierze się znikąd... Niedawno zamieściłem bowiem na swoim instagramie stories z wypowiedzią Trzaskowskiego i... do skrzyneczki wpadło kilka podobnych "miłych" wiadomości", a i przy okazji pomniejszyło się troszkę grono obserwujących. Smuteczek. Ale spokojnie, absolutnie się tym nie przejmuję i mówię to dziś na forum publicum: GŁOSUJĘ NA TRZASKOWSKIEGO! 

Jeśli mnie zapytacie, dlaczego właśnie na niego, to odpowiem tak: hipokryzja PiS sięgnęła zenitu, chamstwo a wręcz prostactwo, które jest wizytówką PiS już nawet nie śmieszy, lecz wywołuje irytację, a kierunek w którym ta pisowska wizja i rozdawnictwo kasy zmierza - ma niestety tragiczne zakończenie. Miało być lepiej niż "za PO", miało nie być afer, miało nie być gnębienia przez fiskusa, miało nie być okradania Państwa, miało być mniej urzędników i tych, co najbliżej koryta, miało być mniej podatków, miało być poszanowanie dla wszystkich z odmiennymi poglądami... A co mamy? Proszę bardzo: dziesiątki nowych podatków (tak, Duda jest rekordzistą w kwestii podpisania nowych ustaw), nieograniczona swoboda działania skarbówki, stanowiska poosadzane znajomymi królika i rodziną, czytaj ludźmi którzy kompletnie nie mają na danych stanowiskach najmniejszych kompetencji, rozdawnictwo kasy od tak, której notabene nie ma w państwowej kasie (lada chwila kolejne 100 miliardów, które wejdzie do obiegu i spowoduje inflację, a tym samym obniży pewnie o kolejne 100-200 zł wartość 500+ i naszych wynagrodzeń), urząd prezydenta najdroższy w historii, limuzyny i samoloty dla ministrów, znajomych prezesa, brak szacunku dla konstytucji i generalnie każdego, kto ma inne poglądy niż prezes, a do tego wszystkiego średniowieczne poglądy, którymi sukcesywnie zaraża prezes i PiS całe społeczeństwo poprzez zawłaszczone media publiczne. Jesteśmy na granicy wojny między zwolennikami PiS, a tymi pozostałymi. Kto wie, czy niebawem za brak przynależności do PiS nie dostanie się w ryja? Albo - jak to wypowiedział się jeden wyborca PiS - czy nie uruchomią krematoriów i nie spalą tych, co głosowali na PO i przy okazji tych wszystkich "pedałów" głosujących na Bierdonia? Ja powoli zaczynam w to wierzyć, bo elektorat PiS to po prostu lustrzane odbicie polityków PiS, czytaj - ludzi o skłonnościach do kontrolowania wszystkiego, eliminowania wroga i tym samym wprowadzania w Polsce zamordyzmu, jaki jest w Rosji, czy nawet w Chinach. Mało tego, prostaków, którzy karmią ludzi takimi bzdurami:

500+ nie jest finansowane z naszych podatków, lecz z pieniędzy krętaczy przedsiębiorców, którzy oszukują i nie płacą podatków; 

PiS wcale nie komplikuje prawa podatkowego dla zwykłego obywatela, tylko dla przedsiębiorców krętaczy;

To nieprawda, że są podwyżki, które powodują, że wartość 500+ spadła co namniej o połowę, bo podwyżki wymyślili sobie przedsiębiorcy krętacze, a nie ma podwyżek tam, gdzie sprzedawcy czy właściciel sklepu jest za PiS. 

Czytając te bzdury mam ochotę powiedzieć - skoro przedsiębiorcy to samo zło, niech wszyscy zwolennicy PiS zwolnią się jeszcze dziś z firm, w których pracują, niech pozakładają swoje firmy i zobaczą świat, a raczej Polskę z innej perspektywy. Ileż można słuchać, że przedsiębiorcy to krętacze, ileż można słuchać o Żydach, którzy wszystko finansują tylko nie PiS? Myśląc o wyborcach Dudy i PiSu, od razu mi się przypomina film "Dzień świra", Marka Koterksiego. On pięknie pokazał tam wyborców PiS - zawistnych, przesiąkniętych hipokryzją nieszczęśliwych ludzi, gotowych spalić na stosie wszystkich "niewiernych". Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że na PiS głosuje nie tylko wyborca 60+, ale niestety ludzie młodzi, którzy przecież kochają wolność, kochają swobodę i chcą się rozwijać. Mam nadzieję, że zmienią zdanie. Co gorsza, słyszę, że wiele osób nie pójdzie zagłosować w II turze, bo... nie mają na kogo. Ale prawda jest taka, że to nie jest wybór między dżumą a cholerą. To raczej wybór "za" albo "przeciw" temu, co się dzieje. I powiem szczerze - kiedy PiS doszło do władzy, ja byłem - rzecz jasna - po drugiej stronie, ale trochę się cieszyłem z tego, że PO dostało po dupie. Uznałem bowiem, że na tym właśnie polega demokracja - nie spełniasz swoich obietnic wyborczych, zawodzisz wyborców, to... BYE BYE. Niestety PiS dorwało się do sterów i zaorało wszystko. A do tego podzieliło mocno społeczeństwo. I na to ja nie daję już przyzwolenia. Chcę żyć w kraju, gdzie wzajemnie się szanujemy, gdzie jest swoboda wypowiedzi, gdzie obywatel nie jest kontrolowany na każdym kroku, gdzie mogą być ateiści i katolicy i nikt z nich nie jest potępiany ani też wywyższany, gdzie politycy nie traktują Sejmu jako własnego folwarku, zaś wszyscy urzędnicy państwowi (wszyscy) to pracownicy zatrudnieni przez społeczeństwo, a nie na odwrót. 


Tagi:
# jan belcl#100cznia#adam bielecki#adam ringer#alice in chains#alicja jabłonowska#allegro#andrzej szajewski#antoine griezmann#arnold schwarzenegger#bartosz pilitowski#bartosz stawiarz#binge race#binge watching#biznes#bytów#casey neistat#chanel#chris cornell#cillian murphy#costa coffee#court watch#crowdfunding#customer experience#customer journey map#daniel goleman#danijel subašić#david hogg#demokracja#dzieci#ec1#eddie vedder#edukacja#emma gonzales#facebook#fake influencer#firma#fitness#forks over knives#franciszek georgiew#freshmail#gabriel macht#gadające dredy#garbage designer#gdańsk#green caffe nero#grzegorz mogilewski#gucci#hare kryszna#hellen downie#hotel saltic#house of cards#huel#hugo lloris#ivan perišić#ivan rakitić#jakub cyran#james wilks#Jamie oliver#janina bąk#janusz gołąb#jarosław kaczyński#jarosław kaczyński#jazz#julian hearn#kaszuby#kawa#kazimierz#kevin spacey#kołobrzeg#koronawirus#kraków#krzysiek zalewski#krzysztof gonciarz#krzysztof pakulec#krzysztof wielicki#książe harry#kuba łukaszewski#kupa#kylian mbappé#łódź#luka modrić#maciej lewiński#maciej orłoś#mapa podróży klienta#marcel woźniak#march for our lives#mariusz łodyga#marketing#mateusz grzesiak#mediamarket24#meghan markle#michał toczyłowski#minionki#mokotów#morten lund#nadir dendoune#nanga parbat#negocjacje#netflix#nirvana#nova dolna#ola bogusławska#opener festival#parkland#patricia gucci#patrick adams#patronite#patrycja załuska#patryk wojciechowski#paul pogba#paweł sala#paweł sito#peaky blinders#pearl jam#personal digital curator#pharrell williams#phi concept#pis#polandrock festival#porn hub#postanowienia#powstanie warszawskie#quentin tarantino#radiospacja#radzka#rahim blak#ricky gervais#rodo#rodzina#rysy#saltic bike academy#see bloggers#simplicity designer#social media#social tigers#socjomania#soundgarden#soundrive fest#starbucks#start up#stefan tompson#steven knight#strajk kobiet#strajk przedsiębiorców#stuart diamond#swps#sylwester wardęga#synagoga izaaka#tata#tatry#teatr palladium#ted kaczynski#ted sarandos#the game changers#tomek mackiewicz#tomek palak#trójmiasto#triangulacja#unskilledworker#w garniturach#warszawa#whois#wine taste#wojtek mazolewski#work life balance#wspinaczka#youtube#yuval noah harari #zakopane#zakupy internetowe#zapiecek#zarządzanie#zawody przyszłości#zbigniew martyka#zdrowie#zuza skalska