Zajmujesz się marketingiem? Weź udział w moich warsztatach!
fot. intro.de
Rozrywka

Pearl Jam dał czadu w Tauron Arenie w Krakowie. To był naprawdę świetny koncert!

Pan Matusiak 2018-07-05 13:50:43
Każdy, kto choć trochę słuchał Kurta Cobaina (Nirvana), Chrisa Cornella (Soundgarden) czy Layna Staleya (Alice in Chains), nie może nie kojarzyć zespołu Pearl Jam. To żywa leganda muzyki - szumnie nazwanej przez media - grunge. Uznałem więc, że skoro nie dane mi było uczestniczyć w jakimkolwiek koncercie któregokolwiek z trzech wyżej wymienionych panów (wszyscy już niestety nie żyją), to wybiorę się na Pearl Jam i posłucham na żywo Eddiego Veddera. I powiem wam, że pomimo dziadowskiego miejsca w sektorze C (z boku sceny), jestem zadowolony. To był świetny koncert i było warto się wybrać aż do Krakowa! 

Koncert był częścią światowej trasy "World Jam". Dlaczego akurat muzycy wybrali Kraków? Eddie przyznał, że grał już w Łodzi, czy w Warszawie (w sumie zagrali już chyba sześć, albo siedem razy), ale nigdy w stolicy Małopolski. I w sumie fajnie, bo była okazja, aby się wybrać do Krakowa - miasta, które mnie osobiście cholernie inspiruje, a szczególnie krakowski Kazimierz (kto śledzi mojego isnatgrama oraz IGTV, ten już wie o czym mówię).  Wracając do koncertu, uważam, że to był naprawdę rewelacyjny koncert. Trzy godziny grania, blisko 30 zagranych utworów i - co najważniejsze - większość ze starych albumów (które uwielbiam, czego nie mogę powiedzieć już o ostatnuch kilku płytach), a w tym aż sześć kawałków z debiutanckiego albumu "Ten". Ogólnie szacunek muzyków do publiczności był dla mnie prawdziwym i zarazem miłym zaskoczeniem. Nie zrobiły już na mnie takiego wrażenia wywody Eddiego na tematy polityczne. Frontmen Pearl Jam dosyć emocjonalnie odniósł się do ograniczeń wolności we współczesnym świecie. Wspominał o PiS (w trakcie jednego z utworów na telebimach pojawił się plakat Ogólnopolskiego Strajku Kobiet), a także o tym, że popiera homoseksualistów, którzy chcą adoptować dzieci. Owszem, mam mega liberalne poglądy, ale nie po to idę na koncert, aby słuchać o polityce. Być może to nie jest dobre podejście z mojej strony, bo w końcu można to zinterpretować np. tak, że skoro Eddie dla wielu ludzi jest tak dużym autorytetem, to może i dobrze, że o wolności mówi ze sceny? Mój wielki idol, czyli Pharrell Williams też mówi na scenie o wolności. Nieważne. Napiszcie co wy o tym myślicie w komentarzach pod tym tekstem. Podsumowując - to był naprawdę świetny i bardzo różnorodny koncert. Nie zabrakło ostrych kawałków, ballad i tej całej oprawy rodem z Seattle, czyli uderzań gitarami o scenę czy głośniki, skakaniem, chodzeniem po głośnikach, itd. Do tego wszystkiego rewelacyjne oświetlenie i to lampy-kule zjeżdżające w dół sceny! Rewelacja! Świetne przeżycie. Jeśli nie byliście, to koniecznie wybierzcie się kiedyś na taki koncert!  


Tagi:
#100cznia#adam bielecki#adam ringer#alice in chains#alicja jabłonowska#allegro#antoine griezmann#arnold schwarzenegger#bartosz stawiarz#binge race#binge watching#biznes#bytów#casey neistat#chanel#chris cornell#cillian murphy#costa coffee#crowdfunding#customer experience#customer journey map#daniel goleman#danijel subašić#david hogg#dzieci#ec1#eddie vedder#edukacja#emma gonzales#facebook#fake influencer#firma#forks over knives#freshmail#gabriel macht#garbage designer#gdańsk#green caffe nero#grzegorz mogilewski#gucci#hare kryszna#hellen downie#hotel saltic#house of cards#hugo lloris#ivan perišić#ivan rakitić#jakub cyran#james wilks#Jamie oliver#janina bąk#janusz gołąb#jarosław kaczyński#jazz#kaszuby#kawa#kazimierz#kevin spacey#kołobrzeg#kraków#krzysiek zalewski#krzysztof gonciarz#krzysztof wielicki#książe harry#kuba łukaszewski#kupa#kylian mbappé#łódź#luka modrić#maciej lewiński#maciej orłoś#mapa podróży klienta#march for our lives#marketing#mateusz grzesiak#mediamarket24#meghan markle#minionki#morten lund#nadir dendoune#nanga parbat#negocjacje#netflix#nirvana#ola bogusławska#opener festival#parkland#patricia gucci#patrick adams#patronite#patryk wojciechowski#paul pogba#paweł sala#peaky blinders#pearl jam#personal digital curator#pharrell williams#phi concept#pis#polandrock festival#porn hub#postanowienia#radzka#rahim blak#ricky gervais#rodo#rodzina#rysy#see bloggers#simplicity designer#social media#socjomania#soundgarden#soundrive fest#starbucks#start up#stefan tompson#steven knight#stuart diamond#swps#sylwester wardęga#synagoga izaaka#tata#tatry#teatr palladium#ted kaczynski#ted sarandos#the game changers#tomek mackiewicz#tomek palak#trójmiasto#triangulacja#unskilledworker#w garniturach#whois#wine taste#wojtek mazolewski#work life balance#wspinaczka#yuval noah harari #zakopane#zakupy internetowe#zapiecek#zawody przyszłości#zdrowie#zuza skalska