Zajmujesz się marketingiem? Weź udział w moich warsztatach! Szczegóły
Piotr Kamecki we własnej osobiefot. Dawid Kulkiewicz/Wine Taste

Biznes Poznajcie Piotra Kameckiego i Wine Taste, czyli miejsce, w którym zaopatruję się ostatnio w świetne wina...

Pan Matusiak 2019-01-16 14:56:01
Pytacie mnie ostatnio „co ja się tak jaram winem” i „czy oby nie popadam w jakiś alkoholizm”. Zaniepokojony waszym zaniepokojeniem pragnę uspokoić, a tym samym wyjaśnić, że i owszem - często na moim stories pojawia się wino, ale... nie ma to nic wspólnego z pijaństwem! Broń cię panie boże. Po prostu wśród klientów mojej agencji mamy takiego jednego, który - co tu dużo mówić - ma w centrum Warszawy sklep z najlepszymi winami pod słońcem! 

Sklep nazywa się Wine Taste, a jego właścicielem jest Piotr Kamecki. Któż to taki? To jedna z najważniejszych postaci branży wina w Polsce. Piotr od lat pełni funkcję Prezydenta Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, a swego czasu, tj. w latach 90-tych był najlepszym z najlepszych. Mógł się chwalić m.in. tytułami Mistrza Polski Sommelierów (1998 r.), finalisty Mistrzostw Europy Sommelierów w Reims (1998 r.), a także finalisty Mistrzostw Świata Sommelierów w Montrealu (2000 r.)! Piotr przez wiele lat zarządzał Centrum Wina, a obecnie jest partnerem w firmie Winkolekcja i twórcą wspomnianego już Wine Taste by Kamecki przy Twardej 4 w Warszawie (budynek Cosmopolitan). Ogólnie rzecz biorąc, jako agencja wspieramy Piotra w większości działań marketingowych. Stworzyliśmy nową stronę sklepu, pomagamy w komunikacji na Facebooku (i już lada chwila także na Instagramie), a do tego nadzorujemy dla Piotra jedną z najprężniej rozwijających się grup zamkniętych na Faceboku, tj. Miłośnicy Dobrego Wina. A piszę o tym wszystkim, bo właśnie praca dla Wine Taste to potężna dawka wiedzy na temat wina, a do tego inspiracji. W końcu pracujemy przy boku mistrza! Byłbym oczywiście świnią, gdybym nie wspomniał tu i teraz, że w Wine Taste pracuje również Adam i Dawid, którzy - co przyznaje sam Piotr - na winie znakomicie się znają. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki całej trójce wiem, jak istotne jest dekantowanie wina, jak istotne jest szkło, w którym pije się wino (ja piję od kilku dni w kieliszkasz Riedel), no i najważniejsze - jak istotne jest to, co wybieramy do picia! I powiem wam, że wcale nie trzeba wydawać milionów, aby napić się dobrego wina. W Wine Taste ceny zaczynają się już od 40 złotych. Tak więc nie pytajcie, co jest ze mną nie tak, że tyle wina piję, bo kto z Was nie piłby mając pod ręką takich znawców? Poza tym zapewniam, że piję w ilościach rekomendowanych przez lekarzy - kieliszek czerwonego, wytrawnego wina dziennie. Podobno dzięki temu dłużej się żyje! Kto wie, czy właśnie dlatego Wine Taste nie zrobił oferty win na kieliszki? Panowie wymyślili w grudniu zeszłego roku, że od stycznia, codziennie, np. w porze lunchu można wpaść do Wine Taste i wypić kieliszek świetnego Bordeaux. A co! I przyznam, że jak dla mnie - pomysł bomba! Nic dziwnego, że miłośnicy czerwonego trunku z pobliskich korporacji wpadają na małe co nieco. Wiedzą, co dobre, bo jak ktoś się winem intresuje bardziej, ten wie, że Piotr Kamecki na swoich półkach przy Twardej 4 ma jedną z najbogatszych w Polsce kolekcji win bordoskich - do zabrania do domu, jak i odłożenia w piwnicy. Ja póki co do piwniczki nie kupuję, ale za to... piję ostatnio naprawdę świetne wina i - wybaczcie - będę się tym chwalić. 


Tagi:
#100cznia#adam bielecki#adam ringer#alice in chains#alicja jabłonowska#allegro#antoine griezmann#bartosz stawiarz#binge race#binge watching#biznes#bytów#casey neistat#chanel#chris cornell#cillian murphy#costa coffee#crowdfunding#customer experience#customer journey map#daniel goleman#danijel subašić#david hogg#dzieci#ec1#eddie vedder#edukacja#emma gonzales#facebook#fake influencer#firma#freshmail#gabriel macht#garbage designer#gdańsk#green caffe nero#grzegorz mogilewski#gucci#hare kryszna#hellen downie#house of cards#hugo lloris#ivan perišić#ivan rakitić#jakub cyran#Jamie oliver#janina bąk#janusz gołąb#jarosław kaczyński#jazz#kaszuby#kawa#kazimierz#kevin spacey#kraków#krzysiek zalewski#krzysztof gonciarz#książe harry#kuba łukaszewski#kupa#kylian mbappé#łódź#luka modrić#maciej lewiński#maciej orłoś#mapa podróży klienta#march for our lives#marketing#mateusz grzesiak#mediamarket24#meghan markle#minionki#morten lund#nadir dendoune#nanga parbat#negocjacje#netflix#nirvana#ola bogusławska#opener festival#parkland#patricia gucci#patrick adams#patronite#patryk wojciechowski#paul pogba#paweł sala#peaky blinders#pearl jam#personal digital curator#pharrell williams#phi concept#pis#polandrock festival#porn hub#postanowienia#radzka#rahim blak#ricky gervais#rodo#rodzina#rysy#see bloggers#simplicity designer#social media#socjomania#soundgarden#soundrive fest#starbucks#start up#stefan tompson#steven knight#stuart diamond#swps#sylwester wardęga#synagoga izaaka#tata#tatry#teatr palladium#ted kaczynski#ted sarandos#tomek mackiewicz#tomek palak#trójmiasto#triangulacja#unskilledworker#w garniturach#whois#wine taste#wojtek mazolewski#work life balance#wspinaczka#zakupy internetowe#zawody przyszłości#zdrowie#zuza skalska